Кошик 0 Список бажань 0 Account
Меню

Коллаген, біодобавка краси: як правильно приймати

Колаген - білок, один з найбільш поширених в нашому організмі. Є основною сполучною тканиною, присутній в м“язах, шкірі, хрящах, сухожиллях, судинах, молодій кістковій тканині і навіть у тонкому кишківнику.

Вміст колагену в шкірі може досягати 70% - саме він відповідає за пружність і еластичність. Можливо тому колаген вважається речовиною, необхідною для здоров'я і краси шкіри. Частково - так і є. Але головні функціональні особливості колагену набагато складніші та важливіші для здоров’я всього організму та стану нашої шкіри.

Колаген виробляється самим організмом і в молодому тілі (за умови якісного харчування і способу життя) його достатньо, щоб забезпечити всі потреби систем і тканин.

До 25 років вироблення власного колагену знижується і відновити цей процес неможливо.

А ось уповільнити та знизити негативні прояви його можна.

Природними джерелами (додаткового) колагену є курка, лосось, тунець та форель зі шкірою, субпродукти, морепродукти, м'ясні та кісткові бульйони. Фрукти та овочі червоного кольору, листові овочі, ягоди, авокадо, боби, часник, морква, насіння льону – продукти, що стимулюють вироблення власного колагену.
Збалансоване харчування є основним джерелом багатьох мікроелементів, вітамінів та поживних речовин, які нам потрібні для здоров'я та довголіття.
Біодобавки - якісні та грамотно підібрані - допоміжне джерело корисних та незамінних для здоров'я та краси компонентів.

Біодобавки з колагеном поділяються на дві великі групи - тваринного походження та морського.

Колаген тваринного походження отримують найчастіше із суглобових тканин великої рогатої худоби. Морський колаген – результат переробки верхніх клітин дерми риб та інших видів морських мешканців.

Тваринний колаген має високий рівень засвоюваності при прийомі у вигляді біодобавок. Молекули такого білка досить великі, тому він погано проникає через дерму (не підходить для введення в косметичні засоби). Порівняно з іншими видами колагену він дешевший і простіший у зберіганні.

Морський колаген має низькомолекулярну структуру і засвоюється високою мірою і у вигляді біодобавки, і трансдермально - присутній у спеціальній косметиці. Крім того, даний вид колагену більше за інших схожий з людським колагеном - тим, що виробляється самим тілом.
Морський колаген підходить тим, хто не вживає м'ясних продуктів. Виробництво даного типу колагену потребує високих технологій, що впливає на вартість готового продукту.

Останнім часом з'явився і третій вид (на кшталт джерела) колагенів – рослинний. Його одержують шляхом гідролізу зародків насіння пшениці. Це гіпоалергенний продукт, який може стати частиною раціону навіть суворих веганів. Його унікальна структура має схожість з тваринним колагеном, але відмінно засвоюється - і через шкіру і як біодобавку. Виробництво рослинного колагену складне та дороге. Поки що цей формат менш поширений, як перші два.

Прийом біодобавок з колагеном можна починати після 25 років, доповнюючи основний раціон. Пам'ятайте, що збалансована, наповнена необхідними нутрієнтами тарілка важливіша за велику кількість бадів.
Потрапляючи в організм, харчовий колаген подорожує травним трактом, і засвоюючись, закриває насамперед ті потреби, які виражені найсильніше. Тому не варто очікувати на явне підвищення пружності шкіри в перші кілька тижнів прийому.
Спочатку колаген заповнює дефіцити у тонкому кишечнику – його стінка містить багато цього білка. Здоров'я тонкого кишечника безпосередньо з імунітетом. Це теж про сяйво шкіри та блиск волосся.
Далі колаген прямує у сполучну тканину різного типу, відновлює зв'язки, суглоби, живить хрящі. Якщо ви відновлюєтеся після травми – опорно-рухового апарату або зв'язково-хрящового – додайте колаген, справа піде швидше.
І в самому кінці ланцюжка – шкіра. Наш найбільший орган, з багатьма функціями та особливостями, складний, красивий, дивовижний. Якісний колаген допомагає відновлювати еластичність, гнучкість, здоровий колір.

Як приймати колаген
Найкраще питний колаген засвоюється натщесерце.
Одна порція – від 6 грам (одна чайна ложка з гіркою).
Колаген у порошку розводять із теплою водою – так він краще засвоюється. Важливо: вода не повинна бути надто гарячою. За температури від 60 градусів цельсія білок починає руйнуватися і не принесе користі.
Трохи тепла вода - навпаки, підвищує засвоєння білка. Так само як і вітамін С.
Тому

найкращий спосіб прийому порошкового колагену - вранці, за 30-40 хвилин перед першим прийомом їжі, з теплою водою та лимонним соком.

Можна використовувати шейкер або вінчик для приготування матчі для найкращого введення порошку у воду.
Наш колаген INLY Marine Collagen with mango extract (або with raspberry extract, with currant extract) уже містить вітамін С.
Приймайте добавку курсами: 1-2 місяці п'ємо щодня, потім перерву місяць і можна повторити курс.
Якісний колаген практично не має смаку та запаху, добре розчиняється у теплій воді.
Морський колаген за рахунок дрібнішої молекули засвоюється краще за тваринний. Найкраще приймати натщесерце, але допустимо і серед дня - через 3-4 години після їжі, за 30-40 хвилин до наступного прийому їжі.